Konferencja „Głos Uczniów-Budujemy lepszą przyszłość”

W miniony piątek odbyła się nasza konferencja „Głos Uczniów- Budujemy lepszą przyszłość”

Zaraz po rejestracji uczestników i krótkim przemówieniu Pani Burmistrz Gmina Jaworzyna Śląska Justyna Chrebela, rozpoczęliśmy pierwszy panel

„Nie wystarczy być aktywnym, czyli mały przewodnik po byciu społecznikiem”, właśnie o tym opowiadał uczniom Prezes ASU Paweł Kierakowicz. Uczestnicy nie tylko dowiedzieli się o byciu działaczem społecznym, ale również mieli okazje pochwalić się akcjami jakie przeprowadzili w swoich szkołach.

Po tym panelu nastąpiła krótka przerwa, po której rozpoczęliśmy warsztaty przygotowane przez Emilię Krzyżanowską . Uczniowie odpowiedzieli na pytania dotyczące wad i zalet terenu Dolnego Śląska. Podjęliśmy próbę znalezienia ich w transporcie, życiu zawodowym, atrakcjach oraz szkolnictwie.

Następnie zaprosiliśmy na przerwę z poczęstunkiem od Restauracja Magnolia Rast.

W pełnej gotowości rozpoczął się trzeci panel przeprowadzony przez warsztatowca Pana Damiana Deca z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

Uczniowie rozwiązali quiz dotyczący praw ucznia oraz Samorządu Uczniowskiego, wygrana drużyna otrzymała słodką nagrodę.

Uczestnicy zaprojektowali również podczas tego warsztatu swoją wymarzoną szkołę, bardzo spodobał nam się pomysł lotniska dla helikopterów oraz lekcji w wagonie koleji dla profilu Technik Kolejarz.

Zakończyliśmy rozdaniem certyfikatów uczestnictwa, wspólnym zdjęciem oraz przemówieniem Prezesa Stowarzyszenie Dla Dobra Publicznego– Jan Jaśkowiak

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za uczestnictwo, do zobaczenia na kolejnych akcjach!