Konferencja rodzice.co “Bezpieczni w sieci”

🍂W listopadzie, Paweł Kierakowicz– Prezes ASU, znalazł się na panelu dyskusyjnym 👉 “Różne oblicza profilaktyki” na Konferencji- Bezpieczni w sieci.

👀Całość możecie znaleźć na facebooku rodzice.co – Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

🗣️ Przedstawił on w jaki sposób Akademia przyczynia się do kształtowaniu pasji oraz rozwijania zainteresowań, 🧠 a w tym utrzymywania zdrowej psychiki wśród uczniów.

🗣️Opowiedział, jak osiągany i podtrzymywany jest wysoki poziom samorządu uczniowskiego, przez sprawczych uczniów, 🧑🏻‍🎓 którzy mogą zwrócić się o pomoc do ASU. Bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach jako przewodniczący. 👥

🧑‍💻 Przytoczył nasze zmiany jako organizacji podczas lockdownu, w czasie którego zrodziła się idea konsultacji online, prowadzonych do dziś. 💡Jest to nasz pomysł na przedstawienie młodym ludziom z całej Polski sposobów na rozwinięcie aktywności samorządowej i wymianie doświadczeń, pomiędzy szkołami.

❓🧠Więc, jak pomóc młodzieży w utrzymywaniu zdrowej psychiki?

👉Samorząd Uczniowski to przede wszystkim atmosfera partnerstwa, to poczucie, że szkoła nie jest tylko od pobierania wiedzy przez ucznia, ale jest przez niego wraz z nauczycielami tworzona.

👉Samorząd stawia wszystkich na równi podnosi poczucie własnej wartości, pokazuje mocne cele uczniów oraz to, że są zdolni do działania.

🧐A wy co uważacie?