Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Od Konferencji Samorządów Uczniowskich po Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego❗

26 listopada zorganizowaliśmy pierwszą Konferencję Samorządów Uczniowskich w województwie kujawsko-pomorskim. Wydarzenie odbiło się echem w szkołach oraz stało się swego rodzaju preludium do powstania młodzieżowego sejmiku.

Serdecznie gratulujemy Sejmikowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego oficjalnego rozpoczęcia naboru i zachęcamy do składania swoich zgłoszeń❗

Kompetencje młodzieżowych sejmików mają mieć przede wszystkim charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy. Najważniejsze jednak wydaje się to, by młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego mogli mieć forum do obywatelskiej debaty, do dyskusji o swoim rozumieniu tego, czym jest lokalna demokracja, prawa obywatelskie i jak regionalny samorząd może współtworzyć warunki do rozwoju kolejnym pokoleniom mieszkańców Kujaw i Pomorza.

Wypełnianie sejmikowych ław młodymi ludźmi poprzedzi rekrutacja. Nabór rusza 7 lutego i będzie trwać do 11 marca. Czekamy na zgłoszenia chętnych w wieku od 16 do 21 lat, którzy aktywnie uczestniczą lub chcą zacząć uczestniczyć w życiu naszej regionalnej społeczności oraz przygotują inspirującą pracę pisemną lub prezentację multimedialną, której temat znajduje się w Regulaminie naboru. Szczegóły na stronie sejmik.kujawsko-pomorskie.pl.

Kancelaria Sejmiku