Prelegenci – Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego

Do Konferencji Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego pozostał dzień ‼️

Czas przedstawić osoby, które będą prelegentami podczas wydarzenia i przekażą Wam dawkę wiedzy o samorządach i nie tylko 🤓

Panel „Co młody człowiek odkrywa dzięki pracy w Samorządzie Uczniowskim?” poprowadzi Paweł Kierakowicz 1️⃣👨🏻‍🏫. To założyciel i prezes Akademii Samorządów Uczniowskich, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoba, która od najmłodszych lat – w szkole podstawowej, przez gimnazjum i liceum poświęcił pracy na rzecz szkolnych Samorządów Uczniowskich. Społecznik, który w tym roku rozpoczął swoją drugą kadencję jako radny osiedla Osobowice-Rędzin we Wrocławiu. A to wszystko okraszone prawdziwą pasją do realizowania projektów w sektorze pozarządowym oraz prywatnym.

W drugiej części, w dyskusji 📢 o aktywności uczniowskiej wezmą udział:

Zofia Matylda Czerwińska 2️⃣ – Torunianka. Od ponad dwóch lat aktywnie działa na rzecz poprawy słyszalności głosu młodego pokolenia głównie w sektorze oświaty i działalności samorządowej. Inicjatorka projektu Toruńskie Szkoły z Psychologiem – Młodzi, współtwórczyni takich inicjatyw jak Wolna Edukacja, Młodzi dla Torunia.

Wiktoria Tadla 3️⃣ – przewodnicząca komisji ds. Kontaktu z Młodzieżowymi Radami w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, członkini Akademii Samorządów Uczniowskich, czynna działaczka w Samorządzie szkolnym oraz w innych projektach społecznych. Swoimi działaniami pragnie zachęcić młodzież do różnorodnych działań w formie wolontariuszy.

Kacper Wieczorkowski 4️⃣ – działacz społeczny i polityczny. Od ponad 5 lat przewodniczący szkoły (najpierw w szkole podstawowej, teraz w liceum). Aktywnie działa na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. W swoich działaniach dąży do rozwoju działań młodzieży. Wielokrotnie nagradzany za swoje ogromne zaangażowanie. Ukończył Akademię Polityczną w 2021r. Koordynator wykonawczy konferencji.

Mikołaj Hetzig 5️⃣ – student prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od kilku lat zaangażowany społecznie – był Prezydentem Samorządu Uczniowskiego III LO w Bydgoszczy, Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy oraz Posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Uczestniczył w dwóch edycjach Międzynarodowej Dwujęzycznej Polsko-Ukraińskiej Szkoły Dyplomacji Kulturalnej, a także kursach: Atlantic School for Young Leaders w Walii oraz Together for Development w Królestwie Eswatini. W tym roku Parlamentarzysta Parlamentu Młodych RP.

Artur Pacuła 6️⃣ – aktywista działający od ponad 3 lat na rzecz samorządności toruńskiej młodzieży. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Młodzi dla Torunia. Uczestnik Mistrzostw Torunia Debat Oksfordzkich, Parlamentu Młodych RP oraz Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2018 roku. Do niedawna wolontariusz wspierający wiele toruńskich imprez sportowych.

Ostatni, warsztatowy panel na temat wizji dobrego Samorządu Uczniowskiego poprowadzi Michał Tragarz 7️⃣🙋🏻‍♂ – od 2008 roku w Centrum Edukacji Obywatelskiej zajmuje się programami wspierającymi samorządność uczniowską i szkolną demokrację (Szkoła Demokracji), koordynował również projekty realizowane przez CEO w Gruzji oraz Sejm Dzieci i Młodzieży w latach 2010-2015. Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć i poradników (m.in. Szkoła demokracji. Praktyczny poradnik o współdecydowaniu w szkole; Samorząd uczniowski – poradnik dla opiekuna; Wybory do władz samorządu uczniowskiego).

Szczegóły odnośnie wydarzenia znajdziecie w linku poniżej 👇🏻

https://akademiasu.org.pl/?tag=konferencjaciechocinek

https://www.facebook.com/events/608008520633518/

Do zobaczenia w Ciechocinku 👋🏻

#samorząduczniowski #ASU